Kā izvēlēties ūdens sildītāju?

on 22.03.2016 |

Ja jūsu mājoklī vienlaicīgi dzīvo vairāki cilvēki, visticamāk, jūs ne vienu reizi vien esat piedzīvojuši situāciju, kad pēkšņi beidzas karstais ūdens, kaut gan jūsu mazgāšanās rituāls ir vēl tikai pusē. Šādās situācijās, diemžēl, neatliek nekas cits kā vienkārši noskaloties ar aukstu ūdeni un paturēt prātā, ka nākamreiz mazgāšanos nedrīkst atlikt uz pēdējo brīdi, neļaujot aukstajam ūdenim uzsilt.

Pastāv divu veidu ūdens sildītāji – uzkrājējs jeb boilers un caurplūdes jeb caurteces ūdens sildītājs. Kā noprotams, boilerā ūdens tiek uzsildīts un uzglabāts līdz laikam, kad tas ir nepieciešams, līdz ar to boilers nodrošina karstu ūdeni uzreiz, bet caurteces ūdens sildītājs ūdeni silda tikai tad, kad tas tiek izmantots, līdz ar to vēl ir jāsagaida tā uzkaršana.
Izlietojot karsto ūdeni, kas ir boilerā, nākas kādu laiku gaidīt, līdz aukstais ūdens atkal uzkarst. Ņemot vērā to, ka boileru izmēri nav mazi, tie aizņem samērā daudz vietas, kas diemžēl ne visur, it īpaši dzīvokļos, ir pieejama. Lai vismaz kaut kā risinātu šo jautājumu, ir jāizvēlas vai nu vertikālais, vai nu horizontālais boilers. Boilerā ūdens tiek uzsildīts līdz noteiktai temperatūrai, neļaujot tam pārlieku pārkarst, bet, lai karsto ūdeni saglabātu karstu, pastāvīgi tiek tērēta elektrība. Ja jūs uztrauc elektrības un līdz ar to arī naudas patēriņš, varat iegādāties kombinēto boileru, kurā ūdens tiek sildīts tikai tad, kad darbojas centrālā apkure. Tad, kad centrālā apkure nedarbojas, piemēram, vasarā, ūdeni boilerā silda speciāla spirāle.

Caurteces ūdens sildītājs, kā jau pieminēts, ūdeni silda tikai tad, kad tas tiek izmantots, tādā veidā novēršot negaidītu, aukstu dušu, kā arī elektroenerģijas pārtēriņu. Caurteces ūdens sildītāja tvertne, salīdzinot to ar boileru, ir mazāka, tāpēc aizņem mazāk vietas, kas varētu būt īpaši svarīgi mazu dzīvojamo platību īpašniekiem. Ņemot vērā to, ka caurteces ūdens sildītājam ir jāuzkarsē ūdens īsā laika posmā, tas ūdens uzkarsēšanai patērē daudz vairāk jaudas nekā boilers. Šo varētu uzskatīt par būtiskāko caurteces ūdens sildītāju trūkumu, jo vairākumā mājokļu nav tik jaudīgs elektrības pieslēgums. Tāpat jāpiemin, ka ūdens, kas uzkarsēts caurteces ūdens sildītājā, nekad nesasniegs tādu temperatūru kā ūdens boilerā. Caurteces ūdens sildītāju ir iespējas pievienot ne vien pie elektrības, bet arī gāzes, tomēr tādā gadījumā ir nepieciešams ierīkot speciālu ventilācijas skursteni.

Viens no izplatītākajiem iemesliem, kādēļ cilvēkiem pēkšņi pietrūkst karstais ūdens, ir nepareizi jeb neatbilstoši izvēlēts boilera izmērs. Boilera izmērs ir jāizvēlas saskaņā ar mājsaimniecībā dzīvojošo cilvēku skaitu. Diviem cilvēkiem varētu pietikt ar 150 litru boileri, bet četri cilvēki varētu iztikt ar 250 litru boileri. Ja mājsaimniecībā dzīvo vairāk kā seši cilvēki, ir jāizvēlas boilers, kura ietilpība nav mazāka par 300 litriem. Gadījumā, ja mājsaimniecībā dzīvojošo cilvēku skaits pastāvīgi svārstās, ir ieteicams izvēlēties nedaudz lielākas ietilpības boileru, lai nenāktos piedzīvot nepatīkamās, aukstās rīta dušas.

Ja jums ir steidzami nepieciešams ūdens sildītājs, bet naudas tā iegādei uz doto brīdi nav, jums var palīdzēt ātrie kredīti internetā, kas ir piemēroti tieši šādiem izdevumiem. Tomēr atcerieties, ka jebkuru kredītu ir jāaizņemas, iepriekš nopietni izvērtējot savas iespējas apmaksāt aizdevumu.

Komentāri ir slēgti.